drewit
drewit

Oferta

Płyty wiórowe

Przemysł meblarski być może nie poradziłby sobie bez tego, czym są płyty wiórowe. Jest to jeden z najpowszechniejszy materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli. Do wytworzenia takiej płyty stosuje się wióry z drewna, które są przy użyciu ciśnienia oraz żywicy prasowane. Wewnątrz znajdują się wióry grubsze, natomiast na zewnątrz – drobne i cienkie.
Z jednej strony dzięki tak sprasowanym wiórom drzewnym płyty są wytrzymałe na uszkodzenia, z drugiej natomiast stają się mniej chropowate. Ich uniwersalność łatwo zrozumieć, kiedy zauważy się, że są one wykorzystywane nie tylko do produkcji mebli, ale także jako ścianki działowe lub materiał wykładzinowo-izolacyjny do wnętrz. Stanowi również bardzo dobrą bazę do produkcji innych płyt. Mianowicie można ją laminować, lakierować lub też okleić sztuczną, jak i naturalną okleiną.
Płyty wiórowe posiadają odpowiednie atesty Państwowego Zakładu Higieny, które potwierdzają klasę higieny E1. Oznacza to, że produkt jest przyjazny dla środowiska i wydziela śladowe ilości formaldehydu, stosowanego do wyrobu żywic.